Třída Včeličky

Ve Včeličkách  je zapsáno  celkem 22 dětí. Po celý rok se tu bude potkávat   10 chlapců a  12 dívek. Ve třídě jsou  zařazeny 2 děti se speciálními vzdělávacími potřebami, které mají  k dispozici pedagogickou asistentku.

Průměrný věk dětí je 4 - 5 let. Snažíme se učit děti formou prožitku tak, aby získávaly nové vědomosti, dovednosti a znalosti co nejpřirozenější cestou. Usilujeme o to, aby děti byly schopny s osvojenými vědomostmi i nadále pracovat a využívat je ve svém běžném životě. V tematických celcích se všechny děti seznamují s dětskými básničkami, písničkami, pohybovými hry, s živou i neživou přírodou, společenskými pravidly, s prostředím, ve kterém žijí.  Využívají různé výtvarné techniky, pracují s neobvyklým materiálem, cvičí s různými pomůckami a využívají spoustu moderních pedagogických pomůcek, např. Logicco, Klokanův kufr, Klokanovy kapsy, Robotická včela, Klokanovy kapsy, Albi tužka….

Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte, podporování jeho tělesného rozvoje a zdraví, jeho osobní spokojenosti a napomáhání dítěti chápat okolní svět a motivovat ho k dalšímu poznávání a učení. Ve třídě se snažíme vytvořit přátelské prostředí, kde každé dítě může vyjádřit svůj názor či přání a  uplatnit své poznatky. Využíváme převážně práci ve skupinách, při které se děti učí spolupracovat, pomáhat druhému, rozdělit si povinnosti a zorganizovat si činnosti. Dbáme na dodržování důležitého trojúhelníku pro správný rozvoj dítěte a pohodový pobyt v MŠ, tj. upřímná a otevřená komunikace a vzájemné naslouchání mezi dítětem, pedagogem a rodiči.

Lucie Návesníková

Asistent pedagoga

Ráno se scházíme v jedné z barevných tříd, kde si hrajeme a poznáváme kamarády z jiných tříd.

Paní učitelka si nás odvede do včeličkové třídy a hned se můžeme pustit do hraní, kreslení a toho, co rádi děláme.

Když už jsme všichni, sejdeme se v ranním kruhu, kde se společně přivítáme. Sdělíme si nové zážitky a domluvíme se, co budeme celý den dělat.

Dobrá svačinka nám dodá sílu do další práce.

Po svačině si vyprávíme, stříháme, lepíme a tancujeme. Dovídáme se spoustu nových, zajímavých a užitečných informací.
    Na vycházky chodíme do přírody, poznáváme okolí školy. Pokud nám přeje počasí, hrajeme si na školní zahradě.

Když se blíží poledne, spěcháme na oběd. Samozřejmě nezapomeneme na čisté ruce.

Po obědě si odpočineme na lehátku a posloucháme pohádku.
  • 14:05 - 16:30
    Po svačince si hrajeme a dokončujeme to, co jsme nestihli dopoledne. Když přijdou rodiče, rozloučíme se a odcházíme.

Distanční výuka

Včeličky