Třída Včeličky

Ve třídě je zapsaných 24 dětí ve věku 4 – 6 let, 9 dívek a 15 chlapců. V letošním školním roce máme ve třídě 9 předškoláků, se kterými budeme průběžně  pracovat na přípravě do školy. V jednotlivých tématech si děti upevňují znalosti  o prostředí, ve kterém žijí,  živé i neživé   přírodě,   ročním   období. Ve vzdělávání dětí upřednostňujeme rozvíjení smyslového vnímání jako základu přirozeného poznávání. Rozvíjíme samostatnost a zdravé sebevědomí dětí cestou přirozené výchovy. Pokládáme základy celoživotního vzdělávání na základě jejich možností, zájmů a potřeb. Zaměřujeme se na rozvíjení jazykových a řečových schopností, souvislé vyjadřování, mluvený projev a výslovnost. Je velice důležité přimět děti ke komunikaci – práce individuální, skupinová konverzace (vyprávění zážitků, příběhů, vyprávění podle skutečnosti, obrazového materiálu). Provádíme logopedickou prevenci.  Dbáme   na   dodržování   důležitého trojúhelníku   pro  správný   rozvoj   dítěte   a   pohodový  pobyt   v  MŠ,  tj.   upřímná   a   otevřená komunikace a vzájemné naslouchání mezi dítětem, pedagogem a rodiči.

Zástupy

Ráno se scházíme v jedné z barevných tříd, kde si hrajeme a poznáváme kamarády z jiných tříd.
    Paní učitelka si nás odvede do oranžíkové třídy a hned se můžeme pustit do hraní, kreslení a toho, co rádi děláme.

Když už jsme všichni, sejdeme se v ranním kruhu, kde se společně přivítáme. Sdělíme si nové zážitky a domluvíme se, co budeme celý den dělat.

Dobrá svačinka nám dodá sílu do další práce.

Po svačině si vyprávíme, stříháme, lepíme a tancujeme. Dovídáme se spoustu nových, zajímavých a užitečných informací.
    Na vycházky chodíme do přírody, poznáváme okolí školy. Pokud nám přeje počasí, hrajeme si na školní zahradě.

Když se blíží poledne, spěcháme na oběd. Samozřejmě nezapomeneme na čisté ruce.

Po obědě si odpočineme na lehátku a posloucháme pohádku.
  • 14:05 - 16:30
    Po svačince si hrajeme a dokončujeme to, co jsme nestihli dopoledne. Když přijdou rodiče, rozloučíme se a odcházíme.

Distanční výuka

Hody, hody doprovody