Třída Včeličky

Ve třídě Včeliček je zapsaných 25 dětí ve věku 2-4 roky, 13dívek a 12 chlapců. Všechny děti navštěvují MŠ prvním rokem, proto se zaměřujeme především na adaptaci v novém prostředí.

V jednotlivých tématech se děti seznamují s prostředím, ve kterém žijí, s živou i neživou přírodou, ročními dobami, pohádkami, dětskými básničkami, písničkami, cvičí s různými pomůckami a pracují s velikou škálou pedagogických pomůcek, např.: Klokanův kufr, Klokanovy kapsy, programy v PC zaměřené na rozvoj ICT. Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte a vytváření kladného vztahu k okolí a přírodě nejen při pobytu venku. Především se pak snažíme vytvořit ve třídě přátelské prostředí a atmosféru, ve které má každé dítě své uplatnění a místo. Děti se postupně seznamují s pravidly a režimem třídy. Podporujeme rozvoj sebeobsluhy a hygienických návyků. Děti se učí být navzájem k sobě ohleduplní, respektovat jeden druhého, pracovat ve skupinách, spolupracovat a komunikovat spolu. Pracujeme s konkretizovaným výstupy, které upřesňují požadavky na jednotlivé očekávané výstupy v podobě činností a příležitostí tak, aby bylo zcela jasné, co by mělo dítě zpravidla na konci předškolního vzdělávání dokázat. Pro rozvoj předmatematických představ využíváme matematiku prof. Hejného, provádíme logopedickou prevenci a pravidelně se seznamujeme a postupně prohlubujeme znalosti anglického jazyka.

Dbáme na dodržování důležitého trojúhelníku pro správný rozvoj dítěte a pohodový pobyt v MŠ, tj. upřímná a otevřená komunikace a vzájemné naslouchání mezi dítětem, pedagogem a rodiči.

Zástupy

Ráno se scházíme v jedné z barevných tříd, kde si hrajeme a poznáváme kamarády z jiných tříd.
    Paní učitelka si nás odvede do oranžíkové třídy a hned se můžeme pustit do hraní, kreslení a toho, co rádi děláme.
    Když už jsme všichni, sejdeme se v ranním kruhu, kde se společně přivítáme. Sdělíme si nové zážitky a domluvíme se, co budeme celý den dělat.
    Dobrá svačinka nám dodá sílu do další práce.
    Po svačině si vyprávíme, stříháme, lepíme a tancujeme. Dovídáme se spoustu nových, zajímavých a užitečných informací.
    Na vycházky chodíme do přírody, poznáváme okolí školy. Pokud nám přeje počasí, hrajeme si na školní zahradě.
    Když se blíží poledne, spěcháme na oběd. Samozřejmě nezapomeneme na čisté ruce.
    Po obědě si odpočineme na lehátku a posloucháme pohádku.
  • 14:00 - 16:30
    Po svačince si hrajeme a dokončujeme to, co jsme nestihli dopoledne. Když přijdou rodiče, rozloučíme se a odcházíme.

Včeličky

Jablíčkohraní