Ve třídě Kašpárků je zapsaných celkem 22 dětí a to 17 chlapců a 5 dívek. S povinnou předškolní docházkou je 17 dětí a z toho je 7 dětí s odkladem školní docházky. Je zde zařazeno 1 dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, které má pedagogickou asistentku.

V tématických celcích projektovou metodou se všechny děti seznamují s prostředím, ve kterém žijí, s živou i neživou přírodou, ročními dobami, pohádkami, dětskými básničkami, písničkami, cvičí s různými pomůckami a pracují s velikou škálou pedagogických pomůcek, např.: Klokanův kufr, Klokanovy kapsy, programy v PC a interaktivním LCD panelu zaměřené na rozvoj ICT. Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte a vytváření kladného vztahu k okolí a přírodě nejen při pobytu venku. Především se pak snažíme vytvořit ve třídě přátelské prostředí a atmosféru, ve které má každé dítě své uplatnění a místo. Děti pracují převážně ve skupinách, učí se tak spolupracovat, komunikovat spolu, plánovat a organizovat činnosti. Pracujeme s konkretizovanými výstupy, které upřesňují požadavky na jednotlivé očekávané výstupy v podobě činností a příležitostí tak, aby bylo zcela jasné, co by mělo dítě zpravidla na konci předškolního vzdělávání dokázat. Provádíme logopedickou prevenci a pravidelně se seznamujeme a postupně prohlubujeme znalosti anglického jazyka. Dbáme na dodržování důležitého trojúhelníku pro správný rozvoj dítěte a pohodový pobyt v MŠ, tj. upřímná a otevřená komunikace a vzájemné naslouchání mezi dítětem, pedagogem a rodiči.

Tereza Durčosová

asistent pedagoga

Scházíme se v jedné třídě.
    Paní učitelka si nás odvede do kašpárkové třídy a hned se můžeme pustit do hraní, kreslení a toho co rádi děláme.
    Když už jsme všichni, sejdeme se v ranním kruhu, kde se společně přivítáme. Procvičíme si jazýčky a mluvidla. Sdělíme si nové zážitky a domluvíme se, co budeme celý den dělat. Při cvičení si protáhneme celé tělo a zahrajeme si pohybové hry.
    Dobrá svačinka nám dodá sílu do další práce.
    Po svačince si vyprávíme, stříháme, lepíme, tancujeme... Dovídáme se spoustu nových, zajímavých a užitečných informací.
    Chystáme se ven. Na vycházky chodíme poznávat okolí školy, různé části města, ale chodíme i do přírody. Pokud nám přeje počasí, hrajeme si na školní zahradě.

Když se blíží poledne, spěcháme na oběd. Samozřejmě nezapomeneme na čisté ruce. Po obědě si přečteme pohádku a odpočineme si na lehátkách.

Po svačině si hrajeme v naší třídě Kašpárků.

Jdeme za dalšími kamarády z ostatních tříd.
    Na shledanou. Když přijdou rodiče, rozloučíme se a odcházíme.

Distanční výuka

Kašpárci