Třída Sluníčka

Vnaší třídě Sluníček je zapsáno 17 nejmladších dětí, 11 dívek a 6 chlapců ve věku 2–3 let. Do třídy je zařazena holčička se speciálními vzdělávacími potřebami, která má k dispozici pedagogickou asistentku. Postupně bude třída doplněna do počtu 22 dětí.

Všechny děti budou navštěvovat MŠ prvním rokem, proto se zaměříme především na adaptaci v novém prostředí. Naším cílem je vytvořit pro děti klidné a bezpečné prostředí. Ve třídě Sluníček jsme všichni kamarádi a budeme se učit chovat k sobě ohleduplně. Rádi si hrajeme, zpíváme a cvičíme.

Při celkovém rozvoji osobnosti využíváme nemalé množství pedagogických pomůcek jako je např. Klokanův kufr a Klokanovy kapsy, programy v PC zaměřené na rozvoj ICT, didaktické pomůcky k rozvoji logického myšlení, ale i pomůcky vytvořené na základě zkušeností získaných ze seminářů. Do činností zařazujeme prvky logopedické prevence, děti tvoří i z keramické hlíny.

Budeme se snažit vytvářet kladný vztah k prostředí, které děti obklopuje. Zaměříme se především na adaptaci dětí v novém prostředí mateřské školy.  Děti se budou postupně seznamovat s pravidly a režimem třídy. Budeme podporovat rozvoj sebeobsluhy a hygienických návyků. Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte a vytváření kladného vztahu k okolí a přírodě nejen při pobytu venku.

Důležitá je pro nás i spolupráce s rodiči a vzájemná důvěra. Máme totiž společný cíl: vychovat všestranně rozvinuté, zvídavé a šťastné dítě.

Sabina Flajšrová

asistent pedagoga

Začíná provoz MŠ a všechny děti se scházejí v jedné ze tříd MŠ. Ve které třídě se děti schází, zjistíte podle obrázku na dveřích katru.
    Přejdeme do naší Sluníčkové třídy, hrajeme si v herních koutcích v prostoru třídy, tvoříme a pracujeme na dané téma, povídáme si spolu a s paní učitelkou.
    Začínáme uklízet hračky a svoláme se básničkou. Sedneme si do kroužku, přivítáme se, popřejeme si hezký den básničkou a povíme si co nás dnes čeká. Procvičíme si tělo - cvičíme průpravné a zdravotní cviky, hrajeme pohybové hry.
    Začíná svačina. Následuje hygiena. Hrajeme si a tvoříme na aktuální téma. Pracujeme společně nebo ve skupinkách.
    Pokud nemáme naplánovaný nějaký speciální program, jdeme na školní zahradu nebo na vycházku.

Těšíme se na oběd. Po hygieně se připravujeme na odpočinek. Na lehátku posloucháme pohádky, ukolébavky nebo relaxační hudbu.

Po odpočinku a hygieně nás čeká svačina. Po svačině zase hygiena a potom si hrajeme ve třídě. Když je příznivé počasí, jdeme na zahradu. Těšíme se na mamku a taťku a postupně se rozcházíme domů.

Spojujeme se do jiné třídy. O tom, kde nás najdete, informuje kruhový terč na dveřích naší třídy nebo obrázek na dveřích katru.
    Končí provoz MŠ

Inspirace