Třída Sluníčka

V naší třídě Sluníček je zapsáno 24 dětí ve věku 3 – 4 let. Tyto děti mají již rok docházky do mateřské školy za sebou, takže jsou v prostředí MŠ zvyklé a adaptované.

S dětmi proto navážeme na již získané sociální dovednosti, budeme prohlubovat kamarádské vztahy a učit se respektovat jeden druhého.

Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte, vytváření kladného vztahu k okolí a přírodě. Především se pak snažíme vytvořit ve třídě přátelské prostředí a atmosféru, ve které má každé dítě své uplatnění a místo. Po celý rok upevňujeme a dále rozvíjíme již získané schopnosti a dovednosti. Věnujeme se prohlubování kamarádských vztahů a lidských vlastností.

Při celkovém rozvoji osobnosti využíváme nemalé množství pedagogických pomůcek jako je např. Klokanův kufr a Klokanovy kapsy, programy v PC zaměřené na rozvoj ICT, didaktické pomůcky k rozvoji logického myšlení, ale i pomůcky vytvořené na základě zkušeností získaných ze seminářů. Příležitostně se děti seznamují s angličtinou, do činností zařazujeme prvky logopedické prevence, děti tvoří i z keramické hlíny.

Dbáme na správný rozvoj dítěte a pohodový pobyt v MŠ, tj. upřímná a otevřená komunikace a vzájemné naslouchání mezi dítětem, učitelkou a rodiči.

Asistent pedagoga

Začíná provoz MŠ a všechny děti se scházejí v jedné ze tříd MŠ. Ve které třídě se děti schází, zjistíte podle obrázku na dveřích katru.
    Přejdeme do naší Sluníčkové třídy, hrajeme si v herních koutcích v prostoru třídy, tvoříme a pracujeme na dané téma, povídáme si spolu a s paní učitelkou.
    Začínáme uklízet hračky a svoláme se básničkou. Sedneme si do kroužku, přivítáme se, popřejeme si hezký den básničkou a povíme si co nás dnes čeká. Procvičíme si tělo - cvičíme průpravné a zdravotní cviky, hrajeme pohybové hry.
    Začíná svačina. Následuje hygiena. Hrajeme si a tvoříme na aktuální téma. Pracujeme společně nebo ve skupinkách.
    Pokud nemáme naplánovaný nějaký speciální program, jdeme na školní zahradu nebo na vycházku.

Těšíme se na oběd. Po hygieně se připravujeme na odpočinek. Na lehátku posloucháme pohádky, ukolébavky nebo relaxační hudbu.

Po odpočinku a hygieně nás čeká svačina. Po svačině zase hygiena a potom si hrajeme ve třídě. Když je příznivé počasí, jdeme na zahradu. Těšíme se na mamku a taťku a postupně se rozcházíme domů.

Spojujeme se do jiné třídy. O tom, kde nás najdete, informuje kruhový terč na dveřích naší třídy nebo obrázek na dveřích katru.
    Končí provoz MŠ

U Červené Karkulky