Třída Motýlci

V naší třídě Motýlků je zapsáno 24 dětí, 14 dívek a 10 chlapců ve věku 3-5 let. Do třídy je zařazeno dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, které má k dispozici asistentkou pedagoga.

Děti budou MŠ navštěvovat už druhým rokem. Jen dvě přijdou letos poprvé. Zaměříme se na stmelování kolektivu a začlenění nováčků.  Naším cílem je vytvořit pro děti klidné a bezpečné prostředí. Ve třídě Motýlků jsme všichni kamarádi a budeme se učit chovat k sobě ohleduplně. Rádi si hrajeme, zpíváme a cvičíme, poznáváme vše nové kolem nás.

Při celkovém rozvoji osobnosti využíváme nemalé množství pedagogických pomůcek jako je např. Klokanův kufr a Klokanovy kapsy, programy v PC zaměřené na rozvoj ICT, didaktické pomůcky k rozvoji logického myšlení, ale i pomůcky vytvořené na základě zkušeností získaných ze seminářů. Do činností zařazujeme prvky logopedické prevence, děti tvoří i z keramické hlíny.

Seznamujeme se také s prvními anglickými slůvky pomocí jednoduchých anglických písniček a doprovodu piána.

Budeme se snažit vytvářet kladný vztah k prostředí, které děti obklopuje. Děti budou prohlubovat a upevňovat pravidla ve třídě.  Budeme podporovat rozvoj sebeobsluhy a hygienických návyků. Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte a učit se být k sobě ohleduplní. Umět se dělit o hračku a vytvářet kladný vztah k okolí a přírodě nejen při pobytu venku.

Důležitá je pro nás i spolupráce s rodiči a vzájemná důvěra. Máme totiž společný cíl: vychovat všestranně rozvinuté, zvídavé a šťastné dítě.

Děti se scházejí ve třídě Sluníček nebo Oranžíků

Paní učitelka si nás odvede do Motýlkové třídy. Tady si hrajeme, kreslíme, cvičíme a děláme, co máme rádi.

Děti se umyjí a společně se ve třídě nasvačí. Následuje čas plný zpívání a objevování nových věcí.

Přecházíme do šatny a chystáme se na pobyt venku. Děti si hrají na zahradě nebo jdou na procházku. Po návratu se děti opět převlečou a umyjí.

Děti si pochutnají na obědě. Poté si každý (při poslechu pohádky) odpočine na svém lehátku.

Děti čeká odpolední svačina a pak hry ve třídě nebo na zahradě MŠ

Děti se spojí do jedné třídy MŠ
    Ukončení provozu MŠ

Inspirace