Třída Motýlci

Ve třídě je 24 dětí ve věku 3–4 let. Kolektiv dětí se skládá ze 14 dívek a 10 chlapců.

Tak jako v přírodě všechno souvisí se vším a vzájemně se ovlivňuje, tak i náš třídní program bude realizován v integrovaných blocích, které jsou mezi sebou propojeny. Obsah bloků bude vycházet ze života dětí a bude je vést k lásce, být ohleduplný a citlivý k ostatním lidem. Průběžně provádíme logopedickou prevenci a seznamování s anglickým jazykem. S dětmi pracujeme s velkou škálou pedagogických pomůcek např. Klokanův kufr, Klokanovy kapsy, programy v PC zaměřené na rozvoj ICT. Čeká nás spousta pohádek, písniček, her výtvarných a pracovních, jazykových, smyslových, dramatických či pohybových činností. Začleňujeme převážně práci ve skupinách. U dětí se budeme snažit rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti, tvořivost a fantazii při výtvarných a pracovních činnostech.

Naším cílem je navodit radostnou a pohodovou atmosféru ve třídě, těšit se na společný pobyt v mateřské škole a společně sdílet zážitky.

Děti se scházejí ve třídě Sluníček nebo Oranžíků

Paní učitelka si nás odvede do Motýlkové třídy. Tady si hrajeme, kreslíme, cvičíme a děláme, co máme rádi.

Děti se umyjí a společně se ve třídě nasvačí. Následuje čas plný zpívání a objevování nových věcí.
    Přecházíme do šatny a chystáme se na pobyt venku. Děti si hrají na zahradě nebo jdou na procházku. Po návratu se děti opět převlečou a umyjí.
    Děti si pochutnají na obědě. Poté si každý (při poslechu pohádky) odpočine na svém lehátku.
    Děti čeká odpolední svačina a pak hry ve třídě nebo na zahradě MŠ
    Děti se spojí do jedné třídy MŠ
    Ukončení provozu MŠ

Motýlci