Třída Rybičky

Charakteristika třídy

Do třídy Rybiček je zapsáno 24 dětí v průměrném věku 4 – 6 let. Třída se skládá z 13 dívek a 11 chlapců. Je zde zařazeno 1 dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, které má k dispozici pedagogickou asistentku. Většina dětí má již dva roky docházky do mateřské školy za sebou, takže jsou v prostředí zvyklé. Adaptovat se bude jedno dítě, které do naší třídy přijde v září poprvé.

Po celý rok upevňujeme, prohlubujeme a rozvíjíme již získané schopnosti, dovednosti a vzájemné vztahy. Zaměřujeme se na všestranný rozvoj dětské osobnosti, fantazie a tvořivosti, vytváření kladného vztahu k okolí a přírodě. Respektujeme individualitu dítěte a jeho specifické potřeby, naším cílem je rozvíjet v dětech osobní potenciál. Začleňujeme práci ve skupinách, při které se děti učí spolupracovat a pomáhat druhému. Věnujeme se prohlubování kamarádských vztahů a lidských vlastností s dodržováním pravidel naší třídy. Snažíme se vytvořit ve třídě přátelské prostředí a atmosféru, ve které má každé dítě své uplatnění a místo.

Při celkovém rozvoji osobnosti využíváme nemalé množství různých pedagogických pomůcek. Mezi ně patří mimo jiné např. Klokanův kufr, robotická včela, programy v PC, didaktické pomůcky k rozvoji logického myšlení a další. Pravidelně se ve třídě seznamujeme s angličtinou, do činností zařazujeme prvky logopedické prevence.

Dbáme na správný rozvoj dítěte v pohodovém prostředí MŠ a to především upřímnou a otevřenou komunikací a vzájemným nasloucháním mezi dítětem, učitelkou a rodiči.

Kontakty

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
mob.: 730 582 021

Omluvenka

Omluvenka
Nahlášení absence dítěte elektronickým formulářem
Prosím zadejte jméno a příjmení dítěte.
Prosím zadejte vaše jméno a příjmení.
Prosím zadejte váš email.
Prosím popište důvod absence dítěte.
Informace o zpracování osobních údajů

Denní režim

 • 6:30
  Scházíme se v jedné třídě.
 • 7:00

  Paní učitelka si nás odvede do rybičkové třídy a hned se můžeme pustit do hraní, kreslení a toho co máme rádi.

 • 8:00
  Když už jsme všichni, sejdeme se v ranním kruhu, kde se společně přivítáme. Sdělíme si nové zážitky a domluvíme se, co budeme celý den dělat. Při cvičení si protáhneme celé tělo a zahrajeme si pohybové hry. 
 • 8:30

  Dobrá svačinka nám dodá sílu do další práce.

 • 9:30
  Po svačině si vyprávíme, stříháme, lepíme a tancujeme. Dovídáme se spoustu nových, zajímavých a užitečných informací.
 • 9:45
  Chystáme se ven. Na vycházky chodíme do přírody, poznáváme okolí školy. Pokud nám přeje počasí, hrajeme si na školní zahradě.
 • 11:20

  Když se blíží poledne, spěcháme na oběd. Samozřejmě nezapomeneme na čisté ruce.

 • 12:30
  Po obědě si odpočineme na lehátku a posloucháme pohádku.
 • 13:45

  Odpolední svačina. I po odpočinku se musíme posilnit na další práci.

 • 14:20 - 16:30
  Po svačince si hrajeme a dokončujeme to, co jsme nestihli dopoledne. Když přijdou rodiče, rozloučíme se a odcházíme.

Inspirace

Rybičky