Třída Rybičky

V Rybičkové třídě je zapsáno pro školní rok 2019/2020 24 dětí. Z nichž je 16 dívek a menší část třídní skupiny tvoří 8 chlapců. Průměrný věk dětí je 5-7 let. V této třídě jsou tři  děti s  podpůrným opatřením z nichž jedno má vypracovaný individuální vzdělávací plán, podle kterého se vzdělávají.

Ve třídě provádíme pravidelně relaxační cvičení (míčkování), seznamujeme se a prohlubujeme znalosti z anglického jazyka. Pracujeme s pomůckou Klokanův kufr a Klokanovy kapsy. Tuto pomůcku používáme pro průběžnou pedagogickou diagnostiku dětí předškolního věku. Dále děti dochází na  interaktivní tabuli do třídy Kašpárků, seznamují se s programy Mentio, Brepta, Edulab, Barevné kamínky.

Dále upevňujeme, prohlubujeme a rozvíjíme získané schopnosti, dovednosti a vzájemné vztahy.   Zaměřujeme se více na skupinovou logopedickou prevenci.  Ve  třídě pracujeme v centrech, ve kterých získáváme nové poznatky pomocí prožitků, učíme se samostatně řešit problémy, zkoumáme a objevujeme nové věci, kolem nás.   Zaměřujeme se na všestranný rozvoj dětské osobnosti a podporujeme dětskou fantazii a tvořivost. Respektujeme individualitu dítěte a jeho specifické potřeby a naším cílem je rozvíjet v dětech osobní potenciál před vstupem do základní školy.

Snažíme se dodržovat třídní pravidla, aby klima třídy bylo příjemné a pohodové.

Zástupy

Scházíme se v jedné třídě.

Paní učitelka si nás odvede do rybičkové třídy a hned se můžeme pustit do hraní, kreslení a toho co máme rádi.

Když už jsme všichni, sejdeme se v ranním kruhu, kde se společně přivítáme. Sdělíme si nové zážitky a domluvíme se, co budeme celý den dělat. Při cvičení si protáhneme celé tělo a zahrajeme si pohybové hry.

Dobrá svačinka nám dodá sílu do další práce.

Po svačině si vyprávíme, stříháme, lepíme a tancujeme. Dovídáme se spoustu nových, zajímavých a užitečných informací.
    Chystáme se ven. Na vycházky chodíme do přírody, poznáváme okolí školy. Pokud nám přeje počasí, hrajeme si na školní zahradě.

Když se blíží poledne, spěcháme na oběd. Samozřejmě nezapomeneme na čisté ruce.

Po obědě si odpočineme na lehátku a posloucháme pohádku.
    Odpolední svačina. I po odpočinku se musíme posilnit na další práci.
  • 14:20 - 16:30
    Po svačince si hrajeme a dokončujeme to, co jsme nestihli dopoledne. Když přijdou rodiče, rozloučíme se a odcházíme.

Co děláme ve třídě?