Třída Rybičky

Ve  třídě je zapsáno 26 dětí. Z nichž je více dívek, přesně 15 a menší část třídní skupiny tvoří chlapci 11. S povinnou předškolní docházkou je 8 dětí z toho jedno dítě s odkladem školní docházky. Průměrný věk dětí je 4-6 let.

Ve třídě provádíme pravidelně relaxační cvičení (míčkování), seznamujeme se a prohlubujeme znalosti z anglického jazyka. Začleňujeme převážně práci ve skupinách, při které se děti učí spolupracovat, pomáhat druhému, rozdělit si povinnosti a zorganizovat si činnosti. Dále upevňujeme, prohlubujeme a rozvíjíme získané schopnosti, dovednosti, vzájemné vztahy a logopedickou prevenci provádíme jak skupinově, tak individuálně. Zaměřujeme se na všestranný rozvoj dětské osobnosti a podporujeme dětskou fantazii a tvořivost. Respektujeme individualitu dítěte a jeho specifické potřeby. Snažíme se dodržovat třídní pravidla, aby klima třídy bylo příjemné a pohodové. Děti seznamujeme s velikou škálou pedagogických pomůcek, např.: Methodiko, Klokanův kufr, Klokanovy kapsy, programy v PC a interaktivním LCD panelu zaměřené na rozvoj ICT.

Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte a vytváření kladného vztahu k okolí a přírodě nejen při pobytu venku.

Zástupy

Scházíme se v jedné třídě.
    Paní učitelka si nás odvede do mráčkové třídy a hned se můžeme pustit do hraní, kreslení a toho co máme rádi.
    Když už jsme všichni, sejdeme se v ranním kruhu, kde se společně přivítáme. Sdělíme si nové zážitky a domluvíme se, co budeme celý den dělat. Při cvičení si protáhneme celé tělo a zahrajeme si pohybové hry.
    Dobrá svačinka nám dodá sílu do další práce.
    Po svačině si vyprávíme, stříháme, lepíme a tancujeme. Dovídáme se spoustu nových, zajímavých a užitečných informací.
    Chystáme se ven. Na vycházky chodíme do přírody, poznáváme okolí školy. Pokud nám přeje počasí, hrajeme si na školní zahradě.
    Když se blíží poledne, spěcháme na oběd. Samozřejmě nezapomeneme na čisté ruce.
    Po obědě si odpočineme na lehátku a posloucháme pohádku.
    Odpolední svačina. I po odpočinku se musíme posilnit na další práci.
  • 14:20 - 16:30
    Po svačince si hrajeme a dokončujeme to, co jsme nestihli dopoledne. Když přijdou rodiče, rozloučíme se a odcházíme.

Podzimní uklízení zahrady

Práce ve skupinách