Týden na lyžích

V týdnu od 14. 1. 2019 do 18. 1. 2019 absolvovaly děti z MŠ U Kina lyžařský kurz. Účastnilo se 29 dětí převážně předškolního věku, tedy dostatečně zralé k této aktivitě. Dále záleželo na zájmu rodičů, zda děti na kurz přihlásí.

Letos jsme poprvé jezdili do lyžařské školy Yellow Point ve Skiareálu Vysoké nad Jizerou.

Každý den ráno jsme odjížděli od MŠ autobusem. Na horách už na nás čekali instruktoři, kteří nás přivítali a dovedli do připravených a vyhřátých prostor, určených k převlékání a svačině. První den na svahu si instruktoři děti rozdělili do skupinek podle toho, jak zvládají sjíždět na lyžích kopec. Ti zdatnější již v úterý šli jezdit na vlek. Ostatní ladili techniku na menším svahu a učili se jezdit na pásu a na laně. Ke konci týdne všechny děti zvládly vyjet a sjet kopec, naučily se plužit, zatáčet a zastavit. Děti dělaly velké pokroky a to proto, že výuka probíhala formou her a soutěží.

V pátek děti mohly své dovednosti na lyžích předvést rodičům při sjezdu a slalomu mezi brankami. Celý kurz jsme zakončili odměnami všem dětem, protože všichni, kteří se zúčastnili a dojezdili až do konce kurzu, byli zároveň i vítězi.

Ačkoliv nás po celý týden provázelo celkem proměnlivé počasí, všechny děti byly spokojené, na hory se těšily a kurz absolvovaly až do konce bez jediné absence. Už teď se těšíme na příští rok až se zase do Vysokého vrátíme.

Poděkování patří Mgr. Josefu Kuželovi při dohledu nad dětmi, kdy byla nedocenitelná pomoc mužské ruky při nasazování a sundávání lyžařské výzbroje.

Bc. Hana Kulhánková, Markéta Rychnová (pedagogická asistentka)